СОЮЗ АРАБСЬКОГО МАГРИБУ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ПОГЛИБЛЕННЯ СПІВПРАЦІ

  • Irina Nikolaevna Chistyakova Национальный университет «Одесская политехника» https://orcid.org/0000-0002-0182-9334
  • Dmitry Dmitrovich Tataki Національний університет «Одеська політехніка» https://orcid.org/0000-0003-3091-3540
Ключові слова: арабський регіон, перспективи розвитку, інтеграція, державні об’єднання, співпраця, союз.

Анотація

У контексті міжнародних відносин прийнятим є поняття здорової конкуренції масштабних регіонів, яка з часом збільшується у багато разів, що призводить до міждержавного суперництва, як між провідними країнами, так і об’єднаннями держав. Такий геополітичний рух не оминув Арабський світ, який впродовж багатьох років намагається використовувати механізми інтеграційного процесу для прискорення економічного розвитку, можливості стабільного становлення своїх учасників і передбачення можливих конфліктів.
Економічні процеси, із врахуванням утворення міждержавних і фінансових інтеграційних об’єднань, діяльність транснаціональних корпорацій, на сучасному етапі спроможні послабити напругу та дисбаланс у відносинах держав і створити плацдарм для спільних інтересів.
У статті розглядаються проблеми і перспективи розвитку Союзу Арабського Магрибу (САМ), як одного із передуючих утворень Близького Сходу та регіону, багатого на різні корисні копалини і відносно розвинуту систему інфраструктури.
Визначено передумови утворення Союзу Арабського Магрибу та причини його утворення. Прослідковано основні етапи процесу його утворення та виявлено проблемні аспекти з якими стикнулися автори ідеї об’єднання при її реалізації.
Встановлено, що як на етапі утворення, так і в процесі подальшого розвитку Союзу Арабського Магрибу, він розвивався дуже нерівномірно, на що вплинули ряд економічних, політичних та релігійних факторів.
Визначено основні цілі, завдання та інституційну складову Марракешського договору, що став правовою основою Союзу Арабського Магрибу.
Прослідковано за основними етапами становлення та розвитку Союзу Арабського Магрибу, узагальнено основні труднощі, що постали перед країнами-учасниками в рамках відповідної співпраці.
Визначено основні вектори відповідної співпраці та подальші перспективи діяльності Союзу Арабського Магрибу.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографії авторів

Irina Nikolaevna Chistyakova, Национальный университет «Одесская политехника»

Кандидат філософських наук, доцент,
завідувач кафедри міжнародних відносин та права,
Національний університет «Одеська політехніка»

Dmitry Dmitrovich Tataki, Національний університет «Одеська політехніка»

Старший викладач кафедри міжнародних відносин та права,
Національний університет «Одеська політехніка»


Переглядів анотації: 193
Завантажень PDF: 148
Опубліковано
2021-12-25