Життя і служіння англійського богослова Дональда Джи в Україні напередодні Другої світової війни

  • O. Bornovolokov Українска євангельска теологічна семінарія
Ключові слова: п’ятидесятники, євангельський протестантизм, євангельські християни Св. П’ятидесятниці, християни віри євангельської, євангельські християни баптисти, п’ятидесятницька російська місія.

Анотація

В статті розглядається життя та служіння видатного англійського богослова, учителя та пастора Дональда Джи в період його перебування на території Західної України з 1930 по 1939 рік. Беручи участь у житті Церкви Християн віри Євангельської, він формував духовну освіту і багато працював, щоб позбавити церкви від фанатизму, екзальтації під час служінь, некерованої дії «духу», але завжди залишався в тіні, віддаючи перевагу скромності та не публічності. Статті цього богослова з світовим ім’ям стали керівництвом для багатьох поколінь п’ятидесятницької течії.
Дослідження формується на основі монографій, спогадів і статей з періодичних джерел. Початок статті розкриває біографію богослова. Подальші розділи показують його роботу та служіння в біблійній семінарії міста Данціга і участь у житті журналу «Примиритель». В заключній частині статті надано перелік його статей в журналі «Примиритель» з 1930 по 1939 рік.
 

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографія автора

O. Bornovolokov, Українска євангельска теологічна семінарія
аспірант кафедри культурології, НПУ імені М. П. Драгоманова,
викладач 

Посилання

Piatydesiatnytstvo v Zakhidnii Ukraini: istoriia i suchasnist [Pentecostalism in Western Ukraine: history and modernity]. – Lviv: Lvivska bohoslovska seminariia, 2015. – C. 69–70.

Shmidt G. Donal’d Dzhi nash novyy sotrudnik [Donald G. our new worker] // Primiritel’, 1930, №8, avgust, S. 3..

Bandy D. The PENTECOSTAL leader who grew in wisdom and stature // Assemblies of god heritage, 1992, №3, Р. 9–12

Burgess S. M., McGee G. B. Dictionary of Pentecostal and Charismatic Movements. // Grand Rapids – MI: Zondervan, 1988 – Р. 770.

Kay W. K. A history of British assemblies of God: PhD Thesis – University Of Nottingam, 1989. – Р. 51–55

P. B. P. Happy days at the reem biblical institute // Gospel call of Russia, 1937, №8, august, р. 1.


Переглядів анотації: 93
Завантажень PDF: 82
Опубліковано
2017-05-03